Milevsko pro život i pro dovolenou

Tipy na pěší výlet

Milevsko, to je dovolená plná zážitků pro celou rodinu!

Region Milevsko leží ve zvlněné krajině Středního Povltaví a je nazýván „Severní bránou jižních Čech“ neboť se nachází na spojnici mezi Středočeským a Jihočeským krajem. Milevsko je zajímavou turistickou destinací, která oplývá bohatou historií, velkým množstvím nádherných kulturně historických památek včetně jedné národní kulturní památky – Milevský klášter a v neposlední řadě také disponuje zachovalým přírodním prostředím a půvabnou krajinou, která vybízí k rozmanitým sportovním a turistickým aktivitám. Svým návštěvníkům nabízí pohodu a klid daleko od velkých měst a průmyslových center, a tak je i ideálním místem pro aktivní dovolenou, má velké množství pěších turistických značených tras. Vydejte se za poznáním krás regionu Milevsko, namasírujte svaly a užijte si neopakovatelné chvíle se svými blízkými!

Naučné stezky na území ORP Milevsko

V ORP Milevsko je značeno i několik naučných stezek – např. Naučná stezka na Onen Svět, Naučná stezka Kovářovskem, Naučná stezka Nadějkovsko a Naučná stezka Vejrovské zemanství.

Stezka na Onen Svět má délku 66 km, a tak se pravděpodobně jedná o nejdelší naučnou stezku v ČR. Stezka se proplétá typickou jihočeskou krajinou, kde se návštěvníci mají možnost setkat s řadou zajímavých technických i kulturněhistorických památek. Kromě toho, je stezka, jak již název napovídá, tak trochu opředena tajemstvím. Trasa začíná na vrchu Semenec u Týna nad Vltavou, kde kdysi stávalo městské popraviště, podle kterého se místo nazývalo Na Spravedlnosti, dále vede údolím řeky Lužnice přes Bechyni až ke Stádleckému mostu, kde se odklání směrem na Milevsko, a končí symbolicky na Onom Světě v osadě na Kovářovsku. Jelikož se podél stezky nachází různá tajuplná místa opředená mystikou, staly se nedílnou součástí naučných tabulí i pověsti či historické příběhy vztahující se k těmto místům. Uprostřed osady Onen Svět stojí dřevěná turistická chata z roku 1940 a vedle ní byla v roce 2001 postavena Langova rozhledna, která se tyčí do výšky 15 metrů a poskytuje nádherný výhled do kraje.

Přírodně krajinářský okruh kolem Milevska

Přírodně krajinářský okruh byl slavnostně otevřen 1. 5. 2014. Tento okruh má celkovou délku 7 km, je značen červenobílou značkou a vede od milevského kláštera kolem Židovny, Anglického parku, Kuřince a Vášova mlýna zpět ke klášteru.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.