Milevsko pro život i pro dovolenou

Prohlídkový okruh města Milevska

  • 4.3 km
  • Náměstí E. Beneše
  • Muzeum milevských maškar
  • lehká

Cesta je vhodná jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty i pro rodiny s dětmi.

Nejprve si prohlédneme náměstí E. Beneše (kašnu zhotovenou roku 1950 významným českým sochařem Břetislavem Bendou), novou radnici, kostel sv. Bartoloměje, secesní budovu spořitelny, budovu bývalé fary čp. 3 a budovu bývalé radnice čp. 1.

Z náměstí se dáme podél hlavní ulice rovně směr park Bažantice. Cestou si prohlédneme Novou synagogu v ulici Sokolovská, vrátíme se zpět na Husovo náměstí a pokračujeme k parku, který celý projdeme a na jeho konci přejdeme lávku přes Milevský potok.

Poté se nám naskytne krásný pohled na rozsáhlý komplex Milevského kláštera, kde se nachází další památky (Bazilika Navštívení Panny Marie, fara, Barokní prelatura, Latinská škola, kostel sv. Jiljí).

Na druhém nádvoří můžeme navštívit Milevské muzeum, pak budeme pokračovat Klášterní ulicí, přejdeme hlavní silnici (dbáme zvýšené opatrnosti), pokračujeme Sokolovskou ulicí, ulicí Leoše Janáčka až na vrch Hůrka. Zde je krásný výhled na již zmiňovaný klášter a jeho nejbližší okolí. Na vrchu se nachází dětské hřiště a také kaplička Nejsvětější trojice z roku 1847 jako upomínka na tehdejší popravy. 

Pokračujeme směrem k souboru secesních vil v ulici Generála Svobody (čp. 479, 480, 481, 482, 483 a 484), kousek odtud je i budova Sokolovny (Tyršovo náměstí 616).

Odtud se opět vracíme na náměstí E. Beneše k Muzeu milevských maškar.

Při této procházce městem poznáte nejdůležitější atraktivity města Milevska.

Trasa Prohlídkový okruh města Milevska na mapě

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.