Milevsko pro život i pro dovolenou

Za dřevěnými výtvory k Líšnickému rybníku (Pytláku)

  • 3,2 km
  • Turistické informační centrum Milevsko Milevsko
  • Líšnický rybník (Pytlák)
  • lehká

Pro rodiny s dětmi, možnost vzít s sebou i kočárek.

Vydáme se od Turistického informačního centra Milevsko nejkratší cestou okolo domu Čenka Holase u autobusového nádraží, ulicí Havlíčkova, přes Tyršovo náměstí okolo Sokolovny, dále  do ulice Nádražní. Po pravé straně máme budovu domu kultury. Pokračujeme směrem k vlakovému nádraží.

Na křižovatce odbočíme do Sažinovy ulice, vlevo míjíme dětskou hernu Hopsíkov. Pokračujeme stále rovně, po pravé straně uvidíme Památník Járy Cimrmana a poté se dostáváme až za město Milevsko. Po levé straně uvidíme areál ZVVZ Milevsko, my budeme stále pokračovat po asfaltové cestě, která se postupně změní ve zpevněnou lesní cestu, která vede až k Líšnickému rybníku (Pytláku).

Cestou můžeme pozorovat různé vyřezané dřevěné výtvory, které byly vyrobeny ze zbylých kmenů jehličnatých stromů, které se zde musely pokácet z důvodu šíření kůrovce. Po červené značce projdeme lesem až na travnatou pláž, kde se nám naskytne krásný pohled na rybník a jeho okolí. V létě se zde dá vykoupat, nachází se zde několik míst, kde si můžete jen tak sednout, odpočívat a relaxovat. V zimě se zde dobře bruslí.

Vrátíme se stejnou cestou zpět nebo si můžeme procházku prodloužit tím, že obejdeme celý rybník přes chráněnou přírodní památku Dehetník.

Trasa Za dřevěnými výtvory k Líšnickému rybníku (Pytláku) na mapě

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.