Milevsko pro život i pro dovolenou

Do Milevska můžete přijet za historií, přírodou, maškarami či zábavou, nudit se tu určitě nebudete.

Milevsko je moderním městem, které leží v nadmořské výšce 432–608 m a je centrem Milevského regionu, který se nachází v severní části Jihočeského kraje a v dosahu do 25 km jsou města Písek a Tábor. Milevsko slouží jako sociální, ekonomické, dopravní, kulturní a turistické centrum. Skládá se z 6 místních částí – Velká, Rukáveč, Milevsko, Dmýštice, Něžovice a Klisín.

V okolí města je krásná příroda, spousta značených turistických i cyklistických tras, blízkost Orlické přehrady, koupání, rybolov u Vášova mlýna. Mezi kulturní zážitky patří jistě každoročně konaný největší masopustní průvod Milevských maškar, hudební festival Open Air Music Fest Přeštěnice, Milevské kulturní léto, Bartolomějské slavnosti či Milevský pohádkový les.

Když se řekne Milevsko, patří k němu:

  1. dominanta města Milevský klášter - nejstarší klášter a zároveň jediná románská bazilika jižních Čech více na www.klastermilevsko.cz.
  2. Milevské muzeum - jedinečné místo, kde se snoubí historie, tradice i současnost, nachází se na II. nádvoří Milevského kláštera více na www.muzeumvmilevsku.cz
  3. Milevské maškary – patří mezi největší masopustní průvod (s počtem 1248 masek) a jsou zapsány
    na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihočeského kraje více na www.milevskemaskary.cz. Milevské maškary mají i svojí „maškarní lavičku”, která je součástí veřejného prostranství v blízkosti náměstí.
  4. Muzeum milevských maškar - jedná se o jediné muzeum v ČR zaměřující se na dějiny zdejší národopisné tradice – masopustních průvodů. Více na www.muzeummaskar.cz.
  5. náměstí E. Beneše - nabízí koncentraci jedinečných památek na jednom místě (radnice na náměstí – nyní zde sídlí městský úřad, secesní budova České spořitelny, kostel sv. Bartoloměje, barokní stará radnice – nyní zde sídlí městská knihovna a Galerie M, … ).
  6. pohled na Milevský klášter z vrchu Hůrka.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.