Milevsko pro život i pro dovolenou

Od kulturního domu Milevsko k Milevskému muzeu

  • 3.0 km
  • Dům kultury Milevsko
  • Milevské muzeum
  • lehká

Cesta je vhodná jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty i pro rodiny s dětmi, či s kočárkem.

Od kulturního domu v Milevsku se vydáme po hlavní ulici Nádražní, cestou si můžeme prohlédnout budovu Sokolovny a přilehlý park, dále pokračujeme přes autobusové nádraží.

Nad ním si prohlédneme rodný dům, pseudobarokní vilku, kde žil v letech 1912 - 1921 prof. Čeněk Holas (folklorista a sběratel lidových písní).

Poté si projdeme celé náměstí E. Beneše, kde se mimo jiné nachází i unikátní Muzeum milevských maškar a Turistické informační centrum Milevsko.

Z náměstí si můžeme zajít na krásnou vyhlídku vrch Hůrka, kde je pěkný pohled na část města Milevska a především na Milevský klášter.

Z vrchu sejdeme směrem dolů do ulice Jarlochova, kterou celou projdeme až ke kruhovému objezdu a zde se dáme doprava směrem k parku Bažantice. V parku můžeme obdivovat žulové sympózium a na jeho konci se nám naskytne pohled na komplex Milevského kláštera, nejstarší klášter a zároveň jedinou románskou bazilikou jižních Čech.

Projdeme až na druhé nádvoří, kde se nachází náš cíl a to Milevské muzeum. Je to jedinečné místo, kde se snoubí historie, tradice i současnost. V přízemních místnostech jsou vystaveny památky na dějiny města a částečně i kláštera od 16. století až do poloviny 20. století. První patro je pojato v duchu muzea pro celou rodinu, každý si tam něco najde. Ve druhém patře muzea se nachází výstavní sál, ve kterém probíhají krátkodobé výstavy obrazů či historických předmětů.

Trasa Od kulturního domu Milevsko k Milevskému muzeu na mapě

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.