Milevsko pro život i pro dovolenou

Tipy na cyklo výlet

Milevsko, to je dovolená plná zážitků pro celou rodinu!

Region Milevsko je ideální oblastí pro odpočinek a rekreaci, a to zejména díky velkému množství kulturně historických památek, půvabné krajině, příjemným klimatickým podmínkám, snadné dostupnosti a klidnému venkovskému charakteru. Tato turistická destinace je rovněž jako stvořená pro vyznavače aktivní dovolené, zejména pěší turistiky a cykloturistiky, neboť je protkána hustou sítí turistických tras a stezek. Vydejte se za poznáním krás regionu Milevsko, namasírujte svaly a užijte si neopakovatelné chvíle se svými blízkými!

Cykloturistika je pro mikroregion Milevsko vhodnou a stále více vyhledávanou formou turistiky. Na území ORP Milevsko je vybudována poměrně kvalitní síť cyklotras, která vytváří spojnici mezi Jihočeským a Středočeským krajem. Územím ORP Milevsko prochází 109,5 km cyklotras IV. třídy a 20,5 km II. třídy, celkem se tedy v regionu Milevsko nachází cca 130 km cyklotras. Cyklotrasa II. třídy je zároveň vedena jako dálková trasa Klubu českých turistů č. 31 (Měděnec – Plzeň – Tábor).

Dále regionem prochází celkem 7 značených cyklotras, které jsou zařazeny do sítě KČT pod čísly 1059, 1152, 1153, 1154, 1155, 1156 a 1175.

Cyklotrasy číslo 1059, 1152 a 1156 procházejí přímo městem Milevskem. Popis jednotlivých značených cyklotras lze nalézt v tabulce viz níže.

Celým regionem Milevsko také vedou čtyři cyklotrasy, které jsou známé pod názvem Milevský čtyřlístek. Tento projekt byl vytvořen z iniciativy Svazku obcí Milevska ve spolupráci s městem Milevskem. Cyklotrasy jsou v současné době zčásti vedeny po komunikacích společně s automobilovou dopravou a existují zde nebezpečná místa. Z iniciativy města Milevska proto došlo k vybudování cyklostezky, která prochází lokalitou Hajda.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.