Milevsko pro život i pro dovolenou

Rozhodnutí č. 21011/2023

Organizace 161. ročníku Milevských maškar – věhlasného masopustního průvodu s bohatým doprovodným programem. Hlavním cílem je udržení a rozvoj kulturní tradice v Milevsku, která má více než 150letou historii.

Samotný hlavní program se uskutečnil v sobotu dne 18. 2. 2023, jednalo se již o jubilejní 161. ročník tradičního masopustního průvodu pod názvem „Milevské maškary 2023 aneb Bakus for President“. Tři dny před samotnou akcí proběhlo zvaní maškar do průvodu, došlo k tradičnímu psaní na výkladní skříně obchodů. Převzetí vlády proběhlo dne 17. 2. 2023, Milevské maškary si převzaly symbolický klíč z rukou pana starosty na radnici.
Hlavní program se odehrál v sobotu na milevském náměstí, kde od 9 hodin začal masopustní jarmark a zabijačkové hody, byl zajištěn i bohatý doprovodný kulturní program na pódiu.
Od 9:30 vystoupila ZELENÁ ŠESTKA – tradiční dechová kapela, v 10:30 MALÁ KAPELA ČESKÉ BESEDY KONČENICE – hosté až z dalekého Chorvatska, v 11:30 BUBENÍCI LÍŠAMANI ZE SPOLKU LÍŠEŇÁČEK – jedinečná bubenická show, od 12:30 POHÁDKA O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH – hrálo Divadlo Malé Čarodějnice, ve 13:30 EVERGREEN BAND – veselí muzikanti, co potěší každého posluchače, pak došlo k vyvrcholení celé akce a to v 15:15 USMRCENÍM BAKUSE a závěrečná ceremonie na pódiu. Od 15:30 zahrála kapela V4KA – kvartet věnující se rang folku, americkým lidovkám a blues.
Samotný průvod vyšel ve 14 hodin od domu kultury a po tradiční trase (ul. Nádražní, Havlíčkova, aut. Nádraží, Riegerova ul.) dorazil okolo 15 hodiny na náměstí E. Beneše. Celým dnem nás provázel známý a oblíbený publicista a moderátor Václav Žmolík.


Fotodokumentaci naleznete zde: https://www.milevskemaskary.cz/cs/fotogalerie.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.