Milevsko pro život i pro dovolenou

Divadlo - Kdo se bojí Beatles

divadelní představení
  • Dům kultury Milevsko

Dům kultury Vás srdečně zve na divadelní komedii, kterou zahraje Bechyňský divadelní spolek Lužnice. Ten v roce 2025 oslaví 170. let výročí vzniku a patří mezi nejstarší ochotnické soubory v republice.

Hra nejhranějšího slovenského dramatika Viliama Klimáčka nepopisuje žádnou zajímavou či pikantní antologii slavné britské skupiny, jak by se mohlo dle názvu zdát. Příběh postav ale s hudbou The Beatles nepřímo souvisí a jejich skladby ve hře určitě zazní. Táhnou se jako červená nit příběhem Emila, intelektuála frustrovaného, zhrzeného a zklamaného z faktu, že svět čím dál tím méně potřebuje intelektuály, populace svou historii a manželky své manžele. Jediné řešení, jak zviditelnit sebe a svou profesi spatří v televizním pořadu o vaření. O vaření se zvířátkem, kterým je, v jeho případě inteligentní, mluvící loskuták posvátný. V této“jemné grotesce“ však ucítíte i hořkou pachuť dnešního života, ve kterém si každý z nás neseme svá větší či menší bolestivá tajemství, která ukrýváme před okolím hluboko v duši a znovu a znovu je prožíváme ve svém mentálním paralelním světě. Stejně tak i náš hrdina prožívá to své s lidmi ze svého okolí ve své hlavě. Ti se nečekaně odkudsi objevují, baví se a zase kamsi, nelogicky a neuspořádaně mizí, stejně jako myšlenky. Proč se v bytě pořád vysává? Proč se na dálku spouštějí elektrické spotřebiče? Kdo a proč se bojí Beatles? Kdo skončí na psychiatrii? To vše se dozvíte, když s námi vstoupíte do Emilovy hlavy…

Vstupné na místě 140 Kč, členové SK ZVVZ Milevsko vstupné 50 Kč.

Předprodej vstupenek

Vstupenky je možné rezervovat nebo zakoupit během otevírací doby v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, v Milevském kině, nebo kdykoli během dne on-line.

Infocentrum Milevsko

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.