Milevsko pro život i pro dovolenou

Vánoční koncert - Jindřichohradecký Bigband a Vladimír Hron

koncert
  • Dům kultury Milevsko

Dům kultury Milevsko Vás srdečně zve na Vánoční koncert, na kterém se představí Jindřichohradecký Bigband, Vladimír Hron a jako speciální host Milevský dětský sbor. 

Swing je jazzový styl, který se formoval od konce 20. let minulého století a postupně se stal více než hudbou poslechovou hudbou taneční a vlastně i jakousi předzvěstí rock´n´rollu. Hudba černošská se v něm mísí s bělošskou, čímž vzniká zcela unikátní žánr i zvuk. Největší úspěchy sklízel swing před druhou světovou válkou i během ní, ovšem kdo by si myslel, že je tato hudba dávno mrtvá, dopustil by se velkého omylu. Zmíněná zlatá éra swingu byla dobou velkých orchestrů, anglicky big bandů, složených zpravidla ze tří až pěti saxofonů, dvou až čtyř trubek a jednoho až čtyř trombónů, plus klavír, bicí, kontrabas a kytary. A v duchu těchto těles (například slavné orchestry Glenna Millera, Counta Basieho či Bennyho Goodmana) úspěšně funguje i Jindřichohradecký Big Band, který má pochopitelně i silné vzory tuzemské – orchestry Karla Vlacha, R. A. Dvorského, Gustava Broma či současnou formaci Melody Makers Ondřeje Havelky. 

Orchestr vystoupí společně s Vladimírem Hronem, který je znám jako bavič, loutkoherec, moderátor, imitátor a v neposlední řadě také zpěvák. 

VSTUPENKY

  • - vstupné od 290 Kč
  • - na balkoně je z důvodu bezpečnosti zákaz konzumace
  • - vstupné na místě + 50 Kč

Předprodej vstupenek

Vstupenky je možné rezervovat nebo zakoupit během otevírací doby v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, v Milevském kině, nebo kdykoli během dne on-line.

Infocentrum Milevsko

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.