Milevsko pro život i pro dovolenou

Dům kultury Milevsko pořádá každoročně v závěru srpna Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti. Jejich nedílnou součástí je již několik let soutěž O nejlepší posvícenský koláč, která je určena pro amatérské pekařky a pekaře, cukrářky a cukráře, zkrátka všechny, co mají šikovné ruce a rádi pečou.

Ne jinak tomu bude i letos. Do soutěže budou přijímány nejenom koláče, ale i buchty, řezy, dorty, prostě vše, co rádi na posvícení připravujete z libovolného těsta a s náplní dle vaší fantazie.
V porotě usedne Markéta Hrubešová, která se ze známé herečky a moderátorky stala uznávanou kuchařkou, kterou si zvou i na velké festivaly jídla. A jak sama říká: „Herectví je moje láska. A veliká! A k ní se postupem času přidala ještě jedna – gastronomie. Možná je to tím, že jsou si tak trochu podobné. Přinášejí lidem radost.“ A radost, jak doufáme, bude provázet celou naši soutěž! Dalším z porotců bude Ivana Kortanová, nadšená amatérská cukrářka s vlastní výrobnou, Věra Fraňková, učitelka odborného výcviku oboru Stravovací služby z milevského učiliště a František Hadáček, zástupce Jednoty - SD Milevsko.
Budeme rádi, když se do soutěže přihlásíte se svými výrobky i vy. A jak se zapojit? Přineste ukázku svého pečení v neděli 25. srpna od 12:30 do 13:30 hodin ke vstupu do amfiteátru DK, kde bude váš vzorek zaevidován a očíslován. Všechny došlé koláče budou poté anonymně předány a vyhodnoceny porotou. Současně budeme rádi, když nám poskytnete i recept, podle kterého byl koláč upečen. Výherní recepty poté s vaším svolením zveřejníme pro inspiraci nejenom návštěvníkům této akce.
Ve 14:15 hodin paní Hrubešová na podiu vyhlásí výsledky a předá ceny. A na co se mohou účastníci soutěže těšit? Jako již po několik let nám věnovala Jednota – spotřební družstvo Milevsko poukázky na odběr zboží v jejich prodejnách, díky nimž budou odměněni všichni soutěžící, kteří se akce zúčastní. Firma DortoMile věnuje balíček s potřebami na pečení, další soutěžící se může mimo jiné těšit na kuchařku Markéty Hrubešové s osobním věnováním.
Máte rádi pečení? Chválí vám rodina vaše výtvory? Přijďte zkusit poměřit své umění s ostatními! Upečte koláč sami, se svými dětmi, vyzvěte kamarádku, kamaráda a zapojte se do naší soutěže O nejlepší posvícenský koláč!

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.